Z modelky pornohvězdou, vyhrožoval hacker juniorské miss USA
Abrahams přitom neměl na svědomí pouze mladou celebritu, ale nasbíral podobná data o asi 25 ženách ve věku od 16 do 20 let. Ve všech případech se opakoval podobný scénář.
Hacker získal přístup do počítače za pomoci tzv. malwaru se jménem remote-access Trojan (Rat), který umožňuje mj. aktivovat webovou kameru bez vědomí uživatele. Tento malware se šíří hlavně infikovanými soubury například mailem, nebo se dotyčný nechá "napálit" (ro)botem, který jej zavede na infikované webové stránky.
Kromě přístupu k webkameře však hacker může získat i další data: přístupy na sociální sítě, maily a mnoho jiných. V podstatě má možnost ukrást člověku celou jeho virtuální identitu. Abrahams má na svědomí desítky obětí a soud s ním začne v březnu. Misska k celému případu uvedla pouze následující na svém Twitteru: "Jsem ráda, že už je tato noční můra u konce."
Mediálně známá Cassidy je pouze špičkou ledovce. Existují však případy, kdy hacker zvládne podobným způsobem ukrást data včetně intimních fotografií až tisícovkám obětí. Ty pak následně může rozprodávat na internetu a speciálních serverech. Existují dokonce stránky, kde se hackeři chlubí svými úlovky. Paradoxně pak tyto stránky slouží k jejich dopadení.
Jak se bránit?
Odborníci doporučují především neotvírat žádný obsah z neověřených zdrojů. Tedy neznámé přílohy v mailech a na webových stránkách. Zárveň doporučují vypínat webovou kameru, pokud ji zrovna nepoužíváme, nebo ji otočit do stěny či hluchého prostoru. Lidé by také ve svých počítačích měli mít aktuální anti-virový systém, který by měl sbírat nové databáze každý den. Každý den totiž vznikne až 100 000 nových virů.
V opačném případě nám hrozí, že vše co se před objektivem děje, bude moci sledovat kdokoliv na světě.
ZDROJ: TWITTER, miss teen usa
ZDROJ: FLICKR